Zaśnięcie i Wniebowzięcie NMP
 W dniach 14-15 sierpnia, w naszym kościele odbywały się uroczystości Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP. Pierwszego dnia była możliwość całodziennej adoracji figury Matki Bożej Zaśniętej. O godz. 19:00 w uroczystej procesji figura została przeniesiona z kaplicy adoracji do kościoła, gdzie została odprawiona Msza św. Po skończonej liturgii wyruszyła procesja do kościoła św. Jakuba "Fary". Drugiego dnia naszych uroczystości po Mszy św. o godz. 19:00 wyruszyła uroczysta procesja z figurą NMP Wniebowziętej.

Galeria zdjęć z Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP

Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła
 W dniach 2-4 luty, w naszym kościele miało miejsce Nawiedzenie figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano. Rozpoczęcię Nawiedzenia rozpoczęło się na Rynku Starego Miasta, gdzie wierni wyczekiwali przyjzadu figury. Następnie w porcesji przeszliśmy do naszego kościoła, gdzie odbyła się Msza św., a po niej różaniec.

Galeria zdjęć z Nawiedzenia figury św. Michała Archanioła

Narodzenie Pańskie
 Tradycyjną Pasterką o północy rozpoczeliśmy w naszym kościele obchody Narodzenia Pańskiego. Mszy św. i Słowo Boże wygłosił gwardian klasztoru o. Gracjan Kubica. Po Mszy św. w uroczystej procesji wszyscy przeszliśmy do "żywej szopki" na dziedzińcu klasztornym, gdzie przyniesiona została figurka Bożej Dzieciny.

Galeria zdjęć z Pasterki

Święto Niepodległości
 11 Listopada obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. Miejskie uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:00 Mszą św. pod przewodnictwem ks. bp Adama Lepy, który także wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Po zakończonej Liturgii wszyscy zebrani przeszli pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie wygłosił przemówienie prezydent Miasta Krzysztof Chojniak. Na zakończenie pod pomnikiem zostały złożone wieńce.

Galeria zdjęć ze Święta Niepodległości

Uroczystość św. Franciszka z Asyżu
 Wczoraj, 4.10.2017, w naszym bernardyńskim kościele obchodziliśmy uroczystość św. Franciszka z Asyżu. O godz. 19:00 została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczyli i Słowo Boże wygłosili ojcowie jezuici. Po Mszy św., przy ołtarzu św. Franciszka, odprawione zostało doroczne nabożeństwo upamiętniające śmierć św. Biedaczyny. Na koniec nabożeństwa wszyscy zebrani mogli ucałować relikwie św. Franciszka.

Galeria zdjęć z uroczystości św. Franciszka z Asyżu

Wniebowzięcie NMP

   Jak co roku, 15 sierpnia, obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Uroczystej Mszy św. o godz. 19:00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił o. Gracjan Kubica. Po Mszy św. wyruszyliśmy uroczystą procesją z figurą Wniebowziętej Maryii wokół naszego kościoła. Na koniec procesji odśpiewaliśmy apel Jasnogórski.

Galeria zdjęć z Wniebowzięcia NMP

Zaśnięcie Matki Bożej
    W poniedziałek, 14 sierpnia, w naszym bernardyńskim kościele Mszą św. o godz. 19:00 rozpoczeliśmy obchody Zaśnięcia NMP. Mszy św. przewodniczył ks. Grzegorz Gogol, a Słowo Boże wygłośił o. Gracjan Kubica. Po Mszy św. wyruszyła procesja z figurą Zaśnietej Maryii do kościoła farnego. Po przybyciu do kościoła został odśpiewany apel, a następnie wierni adorowali figurę Matki Bożej.

Galeria zdjęć z Zaśnięcia Matki Bożej

Remont w kościele

   Pragniemy poinformować, że w naszym kościele rozpoczął się remont ołtarza głównego oraz prezbiterium. Wszystkim, którzy na ten cel złożyli, bądź złożą, ofiary serdecznie dziękujemy!
Nr rachunku: 63 1020 3916 0000 0102 0092 8895

Zmiany personalne

   Informujemy, że decyzją Zarządu Prowincji, w naszej wspólnocie klasztornej zostały dokonane zmiany personalne. Z naszej piotrkowskiej wspólnoty odchodzą: o. Lesław Zachura, który został przeniesiony do Alwernii gdzie będzie pełnił obowiązki gwardiana klasztoru i proboszcza parafii oraz o. Egidiusz Włodarczyk, który został skierowany do Warszawy, gdzie podejmie obowiązki gwardiana klaszotru i proboszcza parafii. Przychodzą zaś pełnić posługę w naszej wspólnocie: o. Hubert Frajkowski, który będzie kapalanem szpitala przy ul. Roosevelta oraz o. Joachim Ciupa, który będzie wikariuszem klasztoru.
   Wszystkich naszych współbraci, zarówno tych, którzy odchodzą, jak również tych którzy przychodzą polecamy pamięci modlitewnej.

Prymicje o. Tarsycjusza

   W środę, 21.06, w naszej bernadyńskiej świątyni przeżywaliśmy radosne chwile podczas Mszy św. prymicyjnej naszego wspólbrata o. Tarsycjusza, który w naszym klasztorze odbywał swoje praktyki. Prymicjant swoją pierwszą Mszę w naszym piotrkowskim kościele odprawił w środę o godz. 19:00. Słowo Boże podczas tej uroczystości wygłosił o. Egidiusz. Po Mszy św. o. Tarsycjusz wraz z o. Sewerianem, który przyjął święcenia kapłańskie wraz z o. Tarsycjuszem, udzielili błogosławieństwa prymicyjnego wszystkim zebranym w kościele.

Galeria zdjęć z prymicji

Boże Ciało

   W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej wyszliśmy wraz z Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie na ulice naszych miast. Także i z naszego klasztoru wyruszła uroczysta procesja przez ulice naszego miasta, w której wzięła udział liczna grupa wiernych, za co im dziękujęmy.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria zdjęć z procesji Bożego Ciała

Uroczystość św. Antoniego

   We wtorek, 13 czerwca, obchodziliśmy uroczystość św. Antoniego z Padwy. W naszym bernardyńskim kościele w tym dniu porządek Mszy był niedzielny. Słowo Boże w tym dniu głosił, nasz współbrat z klasztoru z Alwernii, o. Bolesław Opaliński. Mszy św., z udziałem dzieci, o godz. 16:00 przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Ireneusz Pękalski. Podczas każdej Mszy św. święcone były lilije, a następnie odbywało się błogosławieństwo dzieci oraz matek oczekujących potomstwa.

Galeria zdjęć z uroczystości św. Antoniego

Jubileusz 25-lecia kapłaństwa

   W niedzielę, 11.06, w naszym bernadyńskim kościele podczas Mszy świętej o godz. 13:00, dziękowali Bogu za dar 25 lat kapłaństwa o. Gracjan Kubica i o. Malachiasz Makuch. Okolicznościowe Słowo Boże, podczas tej uroczystości, do naszych Jubilatów wygłosił o. Egidiusz Włodarczyk.
   Jubilatom, o. Gracjanowi i o. Malachiaszowi, dziękujemy za każdy dzień posługi kapłańskiej i życzymy dlaszych łask i błogosławieństwa Bożego na każdy kolejny dzień ich posługi.

Galeria zdjęć z Jubileuszu 25-lecia kapłaństwa

Procesja fatimska

   W 100-lecie objawień Maryjnych w Fatimie przez nasze miasto przeszła uroczysta procesja z figurą NMP z Fatimy. Uroczystości rozpoczęły się w kościele NSJ Mszą świętą, której przewodniczył i okolicznościowe kazanie wygłosił o. Gracjan Kubica. Po Mszy św. figura Matki Bożej została wyniesiona z kościoła, gdzie przejęli ją maszyniści pomagający przy naszym klasztorze. Następnie procesja wyruszła w kierunku naszego klasztoru. Podczas procesji odmówiliśmy różaniec oraz śpiewaliśmy pieśni. Zakończenie miało miejsce przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie po odmówieniu modlitwy fatimskiej, figura Matki Bożej została przeniesiona do naszego bernardyńskiego kościoła.
Uwagę należy zwrócić także na udekorowanie figury Matki Bożej żywymi, białymi różami, których było aż 200!

Galeria zdjęć z Procesji fatimskiej

Uroczystość NMP Królowej Polski

   Jak co roku, 3 maja, w miejskim amfiteatrze została odprawiona uroczysta Msza św. ku czci NMP Królowej Polski. Uroczystości tej przewodniczył i okolicznościowe Słowo Boże skierował do nas ks. bp Ireneusz Pękalski. W Mszy świętej wzięli udział także piotrkowscy duchowni oraz wierni z naszego miasta. Po zakończonej Liturgii przeszliśmy procesyjnie pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja, która jest wmurowana w ścianę naszego kościoła, gdzie wygłoszone zostały przemowy oraz złożone zostały kwiaty pod tablicą.

Galeria zdjęć z uroczystości 3 maja

Nowenna do św. Antoniego

   Od wtorku, tj. 11.04, w naszym bernardyńskim kościele co wtorek odprawiana jest nowenna przed uroczystością św. Antoniego z Padwy. Na Mszach św. o godz. 8:30 i 19:00 okolicznościowe kazanie.

Serdecznie zapraszamy!

Alleluja! Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

   O brzasku dnia, o godz. 6:00, uroczystą procesją rezurekcyjną, rozpoczeliśmy radosny czas świętowania Zmartwychwstania Chrystusa. Po procesji została odprawiona Msza święta pod przewodnictwem o. Gracjana.
Wszystkim sympatykom naszgo kościoła i klasztoru życzymy obfitości łask i radości od Zmartwychwstałego Chrystusa! Alleluja!

Galeria zdjęć z Rezurekcji

Wielka Sobota

   W Wigilię Zmartwychwstania Pańskiego, zebraliśmy się wieczorem, aby rozpocząć świętowanie ze zwycięstwa Chrystusa nad śmiercią. Obrzędy tego dnia rozpoczęły się przed kościołem gdzie został poświecony ogień. Po rozświetleniu mroków świątyni, światłem świec, i dotarciu do ołtarza, diakon Tarsycjusz uroczyście wyśpiewał Orędzie Wielkanocne - Exsultet. Tego dnia Liturgii przewodniczył o. Egidiusz Włodarczyk. Jak co roku po zakończonym nabożeństwie, udaliśmy się na chwilę refleksji do Grobu Bożego.

Galeria zdjęć z Wielkiej Soboty

Wielki Piątek

   W tym dniu ciszy i zadumy, wieczorem wraz z wiernymi zgromadziliśmy by rozważać Mękę i Śmierć naszego Zbawiciela. Liturgii przewodniczył wikary naszego klasztoru o. Bernardyn Dąda. Po skończonym nabożeńtwie przeszliśmy wraz figurą naszego Zbawcy oraz Najświętszym Sakramentem do Grobu Bożego.

Galeria zdjęć z Wielkiego Piątku

Wielki Czwartek

   Zgromadziliśmy się wieczorem w naszym Wieczerniku, aby obchodzić pamiątkę ustanowienia Eucharystii. Wieczornej Mszy świętej przewodniczył gwardian naszego klasztoru o. Gracjan Kubica, który także wygłosił Słowo Boże. Po Eucharystii przeszliśmy procesyjnie do Ciemnicy, gdzie odbyła się krótka adoracja.

Galeria zdjęć z Wielkiego Czwartku

Misteria Męki Pańskiej

   Jak co roku, w Wielką Środę, obyły się w naszym mieście Misteria Męki Pańskiej. Tradycyjnie początek miał miejsce przed kościołem NSJ. Następnie przemierzając ulice naszego miasta dotarliśmy do naszego klasztoru, gdzie odbyły się ostatnie stacje Drogi Krzyżowej.

Galeria zdjęć z Misterium Męki Pańskiej

Nabożenstwa pasyjne

   Serdecznie zapraszamy w okresie Wielkiego Postu do naszego kościoła na nabożeństwa pasyjne. Droga Krzyżowa codziennie o godz. 18:30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11:30. Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 16:00. Za udział w tych nabożeństwach można zyskać odpust zupełny!

Ś.P. o. Andrzej Ostrowski

   Ze smutkiem informujemy, że dziś (29.11) zmarł w 67 roku życia nasz współbrat, o. Andrzej Ostrowski. W zakonie przeżył 50 lat, w kapłaństwie 40. Pogrzeb odbędzie się w piątek, 2 grudnia w kościele OO. Bernardynów w Piotrkowie. O godz. 10.30 odśpiewana zostanie Jutrznia za zmarłych, a o 11.00 sprawowana będzie Msza św. Po niej kondukt żałobny uda się na piotrkowski Stary Cmentarz, gdzie ciało Zmarłego zostanie złożone w grobowcu zakonnym. Świętej pamięci o. Andrzeja polecamy Waszej modlitwie.

Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

Transitus

   We wtorkowy wieczór, 4 października, zgromadziliśmy się w naszej frańciszkańskiej świątyni na uroczystości założyciela naszego zakonu św. Franciszka z Asyżu.  Mszy św. i okolicznościowe Słowo Boże wygłosił jezuita o. Mieczysław Jóźwiak. Po Mszy św. naszą uwagę skierowaliśmy na ołtarz św. Franciszka, gdzie odbyło się nabożeńtwo upamietniające błogosławione przejście św. o. Franciszka do Domu Ojca.

Galeria zdjęć z uroczystośći św. Franciszka z Asyżu

Wniebowzięcie NMP

   Jak co roku, 15 sierpnia, obchodziliśmy w kościele uroczystość Wniebowzięcia NMP. W naszym kościele przez cały dzień przy głównym ołtarzu była wystawiona figura Wniebowziętej Maryi, gdzie wierni mogli zatrzymać się na indywidualnej adoracji. Po Mszy św. o godz. 19:00 wyruszyła uroczysta procesjaz figurą Wniebowziętej NMP wokół naszego kościoła.

Galeria zdjęć z procesji Wniebowzięcia NMP

Zaśnięcie NMP

   W niedzielę wieczorem, 14 sierpnia po Mszy świętejo godz. 19:00, wyruszyła z naszego kościoła procesja upamietniająca koniec ziemskiego życia NMP. Miejscem docelowym był kościół farny św. Jakuba, gdzie w ołatrzu głównym zajduje się obraz przedstawiający zaśnięcie Bogarodzicy. Figura Matki Bożej Zaśniętej została ustawiona przy głównym ołtarzu, gdzie wierni po procesji oraz przez cały następny dzień mogli adorwać przy figurze Matki Bożej. Obecnie figura znajduję się w naszym bernardyńskim kościele za głównym ołtarzem.

Galeria zdjęć z procesji Zaśnięcia NMP

Uroczystość św. Antoniego

   W poniedziałek, 13 czerwca, w naszym kościele przeżywaliśmy uroczystość ku czci św. Antoniego z Padwy. Do tej uroczystośći przygotowywaliśmy się przez 9 tygodni, spotykając się w każdy wtorek na Mszach św. o godz. 8:30 i 19:00. Podczas tych Eucharystii wsłuchiwaliśmy się w nauki o św. Antonim, które głosił o. Egidiusz Włodarczyk. W dzień uroczystości Słowo Boże podczas Mszy św. kierował do wiernych także o. Egidiusz. Uroczystej Mszy św. o godz 16:00 przewodniczył, jak co roku, ks. bp Ireneusz Pękalski, który wygłosił także Słowo Boże. Po każdej Mszy św. miało miejsce poświęcenie lilii oraz błogosławieństwo dzieci i matek oczekujących potomstwa.

Galeria zdjęć z uroczystości św. Antoniego

Odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej

   Każdego roku, 1 czerwca, w naszej bernardyńskiej świątyni obchodzimy uroczystość Matki Bożej Piotrkowskiej, patronki miasta i okolic. Jednak główne uroczystości przeżywaliśmy w niedzielę, 5 czerwca. W tym dniu Słowo Boże przez cały dzień głosił o. Micheasz Okoński z Dukli. W uroczystej sumie udział wzięły władze samorządowe, poczty sztandarowe oraz licznie zebrani wierni.
Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Galeria zdjęć z odpustu ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej

Zaproszenie

   Serdecznie zapraszamy 13 czerwca na uroczystość św. Antoniego z Padwy. 

Msze św. w naszym kościele o godz. 6:00, 7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, o godz 16:00 Msza św. w intencji dzieci z udziałem księdza biskupa, kolejna Msza św. o godz. 17:30. O godz. 18:30 nabożeństwo czerwcowe, a o godz. 19:00 ostatnia tego dnia Msza św. Podczas każdej Mszy św. błogosławieńtwo dzieci oraz lilji.

Boże Ciało

   Tradycyjnie, jak co roku, w czwartek po uroczystości Trójcy Świętej, obchodziliśmy uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej, popularnie zwaną Boże Ciało. Po Mszy św. o godz. 10:00 z naszego kościoła wyruszyła uroczysta procesja do czterech ołtarzy, przy których zostały odpśpiewane Ewangelie. Pierwszy ołtarz był przy pomniku Katyńskim. Drugi tradycyjnie należał do kolejarzy, trzeci do motocyklistów, a czwarty do myśliwych.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej uroczystości.

Galeria zdjęć z Bożego Ciała

3 Maj

   W tym szczególnym dniu dla naszej Ojczyzny, jakim jest kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji Rzeczypospolitej, a zarazem uroczystość NMP Królowej Polski. Jak w wielu miastach Polski, także i w naszym mieście, odbyły się uroczystości upamiętniające te wspomnienia. Głównym punktem uroczystości była Msza św. pod przewodnictwem ks. bp Adama Lepy w intencji naszej Ojczyzny, który także wygłosił do zebranych Słowo Boże. Po Mszy licznie zebrane poczty sztandarowe oraz wierni z udziałem duchowieństwa różnych wyznań, udali się pod tablicę upamiętniającą uchwalenie Konstytucji 3 Maja, gdzie zostały wygłoszone przemówienia. Następnie pod tablicą zostały złożone kwiaty.

Galeria zdjęć z uroczystości 3 Maja

Uroczystości Katyńskie

   W Niedzielę, 17 kwietnia, w naszym kościele podczas Mszy św. o godz. 13:00 uczciliśmy kolejną rocznicę zbrodni Katyńskiej. Mszy św. przewodniczył i okolicznościowe Słowo Boże wygłosił gwardian klasztoru, o. Gracjan Kubica. W uroczystościach uczestniczyłi licznie zebrani wierni, poczty sztandarowe, a także orkiestra dęta. Po zakończonej Eucharystii wyruszyła procesja pod pomnik poświęcony ofiarom katyńskim, znajdujący się przy naszym klasztorze, gdzie zostały wygłoszone przemówienia oraz poświęcona tabliczka uppamiętniająca oficera zawodowego mjr. Witolda Antoniego Żarskiego.

Galeria zdjęć z uroczystości Katyńskich

Wielka Sobota

   Jak co roku wieczorem zgromadziliśmy się na Liturgii, podczas której odbyło się uroczyste poświęcenie ognia i wody. Liturgii przewodniczył o. Egidiusz, zaś uroczyste Orędzie Paschalne zwane "Exultet" zostało wyśpiewane przez diakona Bonawenturę. W tym wyjątkowym roku, dla naszej Ojczyzny, w którym obchodzimy jubilueusz 1050-lecia Chrztu Polski odnowiliśmy nasze przyrzeczenia chrzcielne, a następnie każdy z wiernych podchodząc do ołtarza zanurzał dłoń w wodzie święconej.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii, w której znajdują się także zdjęcia Grobu Pańskiego.

Galeria zdjęć z Wielkiej Soboty

Misterium Męki Pańskiej

   W Wielką Środę na ulicach naszego miasta odbyło się Misterium Męki Pańskiej. Wprowadzenie oraz pierwsze stacje odbyły się przy kościele NSJ. Odegrana została tam scena z ogrodu Oliwnego oraz Sądu u Piłata. Następnie przemierzając ulicami miasta zostały odegrane kolejne sceny z Drogi Pana Jezusa na Kalwarię. Ostatnie stacje zostały odegrane przy naszym bernardyńskim klasztorze. Zobaczyć mogliśmy w tym miejscu obanżenie Pana Jezusa, a także przybicie i śmierć oraz złożenie Ciała Zbawiciela na ręce Matki Bolesnej. Ostatnia stacja złożenia do Grobu miała miejsce w naszym kościele, gdzie po błogosławieństwie końcowym, każdy wierny mógł podejść i ucałować Najświętsze Rany naszego Zbawciela.
Rozważania przy poszczególnych stacjach prowadziły grupy działające przy naszych piotrkowskich kościołach.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia.

Galeria zdjęć z Misterium Męki Pańskiej

Niedziela Męki Pańskiej

   Tradycyjnie, jak każdego roku, w Niedzielę Palmową odbył się uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku. Uroczystości rozpoczęły się przy pomniku św. Jana Pawła II, gdzie została odczytana Ewangelia i poświęcone zostały palmy. Następnie wyruszyła procesja spod pomika do naszego kościoła. Na czele procesji szli Apostołowie wraz z Panem Jezusem, który jechał na osiołku. Po dotarciu do kościoła odprawiona została Msza św. Po Mszy św. dla wszystkich dzieci oraz tych którzy czują się "dziećmi" była niespodzianka w postaci cukeirków, które rozdowałi Apostołowie.

Galeria zdjęć z Niedzieli Palmowej

Orszak Trzech Króli 2016

   W uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszym mieście, odbył się Orszak Trzech Króli. Uroczysty pochód rozpoczął się przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Następnie wszyscy zebrani na czele z Trzema Królami udali się przez miasto na nasz klasztorny dziedziniec, gdzie Trzej Mędrcy oddali pokłon Małemu Dzieciątku i złożyli przyniesione ze sobą dary. Po zakończonych uroczystościach wszyscy chętni mogli zrobić pamiątkowe zdjęcie przy żłóbku.

Galeria zdjęć z Orszaku Trzech Króli

Narodzenie Pańskie 2015

   25 grudnia obchodziliśmy uroczystość Narodzenia Pańskiego, z tej racji o północy w naszym bernardyńskim kościele została odprawiona uroczysta Msza św. - "Pasterka". Eucharystii przewodniczył gwardian naszego klaszotru o. Gracjan Kubica. Po Mszy św. w procesji przenieśliśmy figurę Dzięciątka Jezusa do "żywej szopki" na dziedzińcu naszego klasztoru.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z "pasterki", a także "mieszkańców" znajdujących się przy szopce.

Galeria zdjęć z Narodzenia Pańskiego 2015

Uroczystość Patronki Kolejarzy - św. Katarzyny

   W niedzielę, 29 listopada, podczas uroczystej Mszy św. swoje święto obchodzili kolejarze z racji przypadającego wspomnienia św. Katarzyny. Jak co roku swoje świętowanie rozpoczęli oni od Eucharystii w naszym kościele, którą  o godz. 10:00 celebrowali o. Gracjan, o. Ambroży (dawny dyżurny ruchu PKP) i o. Egidiusz w ich intencji, a także o zbawienie wieczne dla tych, którzy odeszli już na wieczną służbę.

Galeria zdjęć z Uroczystości św. Katarzyny

Uroczystość ku czci św. Huberta

   Myśliwi z Polskiego Związku Łowieckiego Okręgu Piotrkowskiego, 15.11.2015 r., podczas Mszy św. o godz. 13:00 dziękowali Bogu za dotychczas otrzymane łaski, a także prosili o dalsze błogosławieństwo i opiekę, swojego patrona, św. Huberta. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks. bp Ireneusz Pękalski. W darach myśliwi złożyli dzika, bażanty oraz zająca. W czasie Eucharystii myśliwym towarzyszyły także zwierzęta. Na zakończenie Zbigniew Skrzek, w imieniu myśliwych, złożył podziękowanie.

Galeria zdjęć z Uroczystości św. Hubeta

Święto Niepodległości

   W środę, 11 listopada, przeżywaliśmy Święto Odzyskania Niepodległości. Z tej racji w naszym kościele została odprawiona uroczysta Msza św. o godz. 10:00 w intencji naszej Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks.bp Marek Marczak.  Po Mszy św. wszystkie poczty sztandarowe, delegacje oraz wierni wraz z Miejską Orkiestrą Dętą udali się pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie zostały złożone kiwaty. Były to główne obchody Święta Niepodległości w naszym mieście.


Galeria zdjęć z Święta Niepodległości

Nadanie Orderu św. Stanisława BM

   O. Andrzej Ostrowski, w dniu 10. 10. 2015 r. podczas uroczystej Mszy św. nominacyjnej w najstarszym saktuarium polskim na św. Krzyżu, otrzymał odznaczenie III klasy Królewskiego Orderu św. Stanisława biskupa i męczenika. Uroczystej Mszy św. przewodniczył gen. dyw. ks. Stanisław Rozpondek, wielki prałat Orderu. O. Andrzej otrzymał odznaczenie za 10-cio letnią posługę w szpitalu miejskim w Częstochowie im. dr. L. Rydygiera, wśród chorych i cierpiących.

Galeria zdjęć z Orderem

Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

   Jak co roku, 4 października, w naszym bernardyńskim kościele obchodziliśmy uroczystość założyciela naszego zakonu - św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu podczas każdej Mszy św. Słowo Boże głosił o. Egidiusz Włodarczyk, podczas którego przypominał nam postać Biedaczyny z Asyżu. Głównym punktem obchodów była Eucharystia sprawowana o godz. 19:00, której jak zawsze przewodniczą ojcowie jezuici. W tym roku sumie odpustowej przewodniczył i Słowo Boże  wygłosił o. Mieczysław Jóźwiak. Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć św. o. Franciszka.

Zmiany personalne w klasztorze

   Decyzją Zarządu naszej bernardyńskiej prowincji, z naszego klasztoru zostali przeniesieni na inne placówki o. Tyberiusz Mąka, o. Juniper Ostrowski i o. Ireneusz Urban. Natomiast do naszej wspólnoty dołączyli o. Bernardyn Dąda, o. Andrzej Ostrowski oraz o. Egidiusz Włodarczyk. Zarówno współbraciom, którzy odeszli na inne placówki, jak i tym którzy podejmują służbę przy naszym klasztorze życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej Piotrkowskiej.

Wniębowzięcie NMP

   W sobotę, 15 sierpnia, obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP. W tym dniu podczas każdej Mszy św. Słowo Boże głosił o. Krzysztof. Podczas każdej Mszy św. zostały poświęcone wiązanki kwiatów i ziół. Po wieczornej Mszy św. o godz. 19:00, której przewodniczył o. Krzysztof, wyruszyła uroczysta procesja z figurą Matki Bożej Wniebowziętej.

Galeria zdjęć z Wniebowzięcia NMP

Zaśnięcie Matki Bożej

   Wieczorem, 14 sierpnia, o godz. 19:00 w naszym klasztorze została odprawiona uroczysta Msza św., której przewodniczył o. Ambroży Wójcik, zaś okolicznościowe Słowo Boże wygłosił o. Krzysztof Kaczmarek z klasztoru z Warty. Po Mszy św. wyruszliśmy w procesji z figurą Matki Bożej Zaśniętej. Po procesji wierni mogli ucałować figurę Matki Bożej.

Galeria zdjęć z Zaśnięcia Matki Bożej

Msza trydencka

   Wczoraj, 18 lipca, w naszym kościele została odprawiona Msza św. w rycie rzymskim. Odprawił ją ks. Wojciech Grygiel z Krakowa. Nabożeńtwo uświetnił swoim występem chór z parafi NMP Matki Kościoła.

Profil na facebooku'u

   Pragniemy poinformować, że nasz klasztor posiada konto na portalu społecznościowym facebook. Serdecznie zapraszamy do polubienia naszego profilu i śledzenia wydarzeń tam umieszczanych.

Aby wejść na profil kliknij tutaj.

Uroczystość św. Antoniego

   Jak co roku, 13 czerwca, obchodziliśmy uroczystość św. Antoniego z Padwy. Tego dnia okolicznościowe Słowo Boże głosił gwardian naszego klasztoru, o. Gracjan Kubica. Uroczysta suma odpustowa była odprawiona o godz. 16:00 pod przewodnictwem ks. bp Ireneusza Pękalskiego. N zakończenie Mszy św. zostały poświęcone lilie, a następnie każde dziecko otrzymało indywidualne błogosławieństwo.

Galeria zdjęć z uroczystości św. Antoniego

Zakończenie oktawy Bożego Ciała

   Wczwartek, 11 czerwca, obchodziliśmy ostatni dzień oktawy Bożego Ciała. O godz. 18:00 w naszym bernardyńskim kościele rozpoczęło się nabożeństwo podczas, którego odśpiewaliśmy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Następnie wyruszyła procesja do czterech ołtarzy, gdzie zostały odśpiewane Ewangelie.

Galeria zdjęć z zakończenia oktawy Bożego Ciała

Boże Ciało

   W czwartek, 4 czerwca, obchodziliśmy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwane Boże Ciało. Mszy św. o godz. 10:00 przewodniczył gwardian klasztoru, o. Gracjan Kubica. Po Mszy św. wyruszyła uroczysta procesja do czterech ołtarzy, przy których zostały odśpiewane Ewangelie. Dwa ołatrze zostały przygotowane przez kolejarzy i myśliwych. Natomiast przy jednym z ołtarzy zebrali się motocykliści.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.


Galeria zdjęć z uroczystości Bożego Ciała

Odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej

   Dnia 1 czerwca obchodziliśmy odpust ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej. W tym dniu okolicznościowe Słowo Boże głosił o. Egidiusz Włodarczyk. Uroczysta suma odpustowa została odprawiona o godz. 19:00 pod przewodnictwem ks. Tomasza Bartczaka, który również wygłosił Słowo Boże. Po Mszy św. wszyscy zebrani udali się na modlitwę do ołtarza Matki Bożej Piotrkowskiej.

Galeria zdjęć z uroczystości ku czci Matki Bożej Piotrkowskiej

Uroczystości 3 maja

   3 maja, jak co roku, obchodziliśmy rocznicę uchwalenia kosntytucji. Z tej okazji w miejskim amfiteatrze o godz. 10:00 została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszej Ojczyzny pod przewodnictwem ks. bp Marka Marczka. Wraz z ks. bp Markiem, Msze św. koncelebrowali kapłani z naszego dekanatu. We Mszy św. wzięli przedstawiciele władz miasta, poczy sztandarowe oraz licznie zgromadzeni wierni. Po Mszy św. wszyscy procesyjnie udali się pod tablicę upamiętniającą uchwalenie konstytucji, która znajduję się w murze naszego bernardyńskiego kościoła, gdzie zostały złożone kwiaty.

Galeria zdjęć z uroczystości

Rocznica zbrodni Katyńskiej

   Pamięć kolejnej rocznicy zbrodni Katyńskiej w naszym kościele przeżywaliśmy w niedzielę - 19 kwietnia. Uroczystej Mszy św. o godz. 13:00  przewodniczył dziekan naszego dekanatu ks. Andrzej Chycki. Mszę koncelebrowali także o. Gracjan i o. Tyberiusz, który wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. Po Mszy św. wszyscy zebrani wraz z pocztami szatndarowymi udali się pod pomnik katyński, gdzie uczcili pamięć ofiar tej straszliwej zbordni i złożyli wieńce.

Galeria zdjęć z uroczystości

Niedziela Wielkanocna - Rezurekcja

   W niedzielny poranek wielkanocny o godz. 6:00 wyruszyła uroczysta procesja rezurekcujna, która zwiastuje nam że Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Po procesji odprawiona była Msza św., której przewodniczył gwardian klasztoru o. Gracjan Kubica.

Galeria zdjęć z Rezurekcji

Wielka Sobota

   W sobotę o godz. 18:00 kapłani, cała asysta oraz wierni zebrali się na zewnątrz przy ognisku. Tam odbyło się uroczyste poświęcenie ognia i wody. Od poświęconego ognia odpalony został Paschał, po czym weszliśmy procesyjnie do kościoła okrytego mrokiem. Kolejnym punktem było odśpiewanie uroczystej pieśni - Exultetu. W dalszej części liturgii wsłuchiwaliśmy się w czytania biblijne przeplatane psalmami. Tego dnia powraca również uroczysty śpiew "Alleluja". Po odnowieniu przyrzeczeń chrzcielnych sprawowana była Eucharystia, której przewodniczył o. Tyberiusz

Galeria zdjęć z Wielkiej Soboty

Wielki Piątek

   W Wielki Piątek o godz. 18:00 w naszym kościele odbyła się Liturgia pod przewodnictwem o. Junipera, w której rozpamiętywaliśmy ostatnie chwile ziemskiego życia naszego Zbawiciela. Na koniec nabożeństwa figura  oraz Najświętszy Sakrament zostały przeniesione do Grobu Pańskiego.

Galeria zdjęć z Wielkiego Piątku

Msza Wieczerzy Pańskiej

   W Wielki Czwartek o godz. 19:00 została odprawiona uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej. Mszy św. przewodniczył gwardian klasztoru o. Gracjan. Po Mszy św. Najświętszy Sakrament został przeniesiony do Ciemnicy.

Galeria zdjęć z Wielkiego Czwartku

Misterium Męki Pańskiej

   W Wielką Środę w naszym mieście odbyło się Misterium Męki Pańskiej. O godz. 18:30 przy kościele NSPJ została odegrana scena modlitwy Pana Jezusa w Ogrójcu i pojmania Pana Jezusa. Następnie wyruszyła procesja, ulicami naszego miasta, gdzie przy poszczególnych stacjach były odgrywane sceny z Drogi Krzyżowej Pana Jezusa. Przy każdej stacji  odczytywane były rozważania przez poszczególne grupy gromadzące się przy piotrkowskich kościołach. Po scenie ukrzyżowania i zdjęcia Pana Jezusa z krzyża, które odbyły się przy naszym bernardyńskim kościele, figura Pana Jezusa została przeniesiona do naszego kościoła, gdzie po zakończonym nabożeństwie wierni mogli ją adorować i oddać hołd Panu Jezusowi przez ucałowanie Jego Świętych Ran.

Galeria z Misterium Męki Pańskiej

Niedziela Męki Pańskiej

   W Niedzielę Palmową, jak co roku, wspominaliśmy uroczysty wjazd Pana Jezusa na osiołku do Jerozolimy. Podczas każdej Mszy św. zostały poświęcone, przyniesione przez wiernych do kościoła, palmy.  O godz. 11:00 pod pomnikiem św. Jana Pawła II, o. Tyberiusz poświęcił zebranym wiernym palmy, po czym została odczytana Ewangelia mówiąca o wjeździe Pana Jezusa do Jerozolimy. Natępnie po Ewengelii dwóch Apostołów przyprowadziło osiołka do Pana Jezusa i w uroczystej procesji, w asyście Apostołów, prześlimy do naszego bernardyńskiego kościoła. Po procesji o godz. 11:30 została odprawiona uroczysta Mszą św. pod przewodnictwem o. Tyberiusza. Po Mszy św. dla wszystkich dzieci zebranych na procesji i Mszy św. czekała niespodzianka, którą były cukierki rozdawane przez Apostołów.

Galeria zdjęć z Wjazdu Pana Jezusa na osiołku

Pielgrzymka do Fatimy i Lourdes

   Z naszego klasztoru organizowana jest pielgrzymka do Fatimy i Lourdes w dniach 12 - 27 września 2015r. Więcej informacji w poniższym linku, bądź w zakrystii u br. Cherubina.

Program pielgrzymki do Fatimy i Lourdes

Ś.P. o. Leoncjusz Mieczysław Cyronik

   Dnia 10 lutego 2015 r. odszedł do Pana w Piotrkowie Trybunalskim o. Leoncjusz Cyronik.
Urodził się w Łosiatynie na Wołyniu, w diecezji łuckiej, 4 stycznia 1918 r., w rodzinie rolniczej Saturnina i Janiny Gładkowskiej. Na chrzcie otrzymał imie Mieczysław. Po śmierci rodziców, którzy zginęli podczas wojny polsko-bolszewickiej, przeniósł się do rodziny wujostwa do Zdołbunów i w r. 1928 rozpoczął naukę w szkole powszechnej. Następnie wychowywał się pod opieką babci i uczęszczał do szkoły w Korytkowie Małym (1929-1931). W latach 1931-1937 rozpoczął naukę w kolegium serafickim bernardynów w Radecznicy. Ukończył tam klasę przygotowawczą i pięć lat gimnazjum.
W 1937 r. wstąpił do Zakonu Braci Mniejszych (bernardynów) i odbył roczny nowicjat w Leżajsku (26 VIII 1937 - 27 VIII 1938). Przyjął wówczas habit i imię zakonne Leoncjusz. We Lwowie skończył I klasę licealną (1938/39). Brał udział w obronie Lwowa 18 września 1939 r. Następnie przez 2 miesiące uczestniczył w tajnych kompletach w Leżajsku. II klasę licealną ukończył na kompletach w Radomiu (1939/40). Na tej podstawie po wojnie wystawiono mu świadectwo maturalne. W Przeworsku odbył pierwszy rok studiów filozofii (1940/41), a w latach 1941-1946 II rok filozofii i studia teologiczne w Kalwarii Zebrzydowskiej.
18 maja 1944 r. przyjął święcenia prezbiteratu z rąk bp. Stanisława Rosponda w kościele Bożego Ciała w Krakowie. W latach 1946-1949 przebywał w Leżajsku pełniąc obowiązki kustosza bazyliki, kapelana Chorągwi Rzeszowskiej Harcerstwa Polskiego, leśnego zgrupowania „Wołyniaka” i Trzeciego Zakonu, katechety i misjonarza. W latach 1949-1960 był gwardianem w Alwerni, a także od lipca do września 1950 r. równolegle przełożonym w Przeworsku. Od 1954 r. był kapelanem sióstr benedyktynek wysiedlonych ze Staniątek do Alwerni oraz definitorem prowincji. W latach 1960-1963 pełnił funkcję zastępcy przełożonego i katechety w Zakopanem. Następnie od kwietnia 1963 do października 1963 r. pełnił urząd gwardiana w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 1963-1969 w Kalwarii Zebrzydowskiej sprawował urząd kustosza sanktuarium i ekonoma. W latach 1969-1972 został wikarym w Alwerni, a następnie przez sześć lat był ponownie przełożonym w Piotrkowie Trybunalskim. W latach 1978-1981 był wikarym w Krakowie. W 1981 r. za pracę w konspiracji otrzymał Honorową Odznakę Żołnierza Armii Krajowej Okręgu Łódź „Barka”. W roku 1981 został przełożonym i proboszczem sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej w Skępem. Przygotował wówczas nową koronę (wcześniejsza, zabytkowa została skradziona) i uroczystości rekoronacyjne cudownej figury Matki Bożej Skępskiej. Po dwóch latach (1983-1984) ponownie pracował w Łęczycy.
Od 1984 r. osiadł już na stałe w Piotrkowie Trybunalskim i został kapelanem organizacji kombatanckich na terenie miasta, w tym także Rodziny Katyńskiej Ziemi Piotrkowskiej. W 1997 r. za szczególne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju województwa piotrkowskiego otrzymał od wojewody piotrkowskiego medal „Andrzej Frycz Modrzewski 1503-1572”. W tym samym roku został Honorowym Obywatela Miasta Alwerni. W 1998 r. odebrał Dyplom Uznania za zasługi Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. W 2000 r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz tytuł Honorowego Członka Rodziny Katyńskiej Ziemi Piotrkowskiej. W 2001 r. został uhonorowany Nagrodą im. Jana Pawła II przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Jest autorem autobiografii pt. Ofiara wojen XX wieku księdzem w PRL-u, wydaną w Piotrkowie Trybunalskim w 2004 r. W 2006 r. został odznaczony Krzyżem Walecznych za wielki patriotyzm oraz został nadany mu stopień kapitana.

Ś.P. o. Leoncjusz żył 97 lat, w tym 77 lat w Zakonie i 71 lat jak kapłan.

Dziękując Bogu za dar życia i posługę ś.p. o. Leoncjusza, pamiętajmy o nim w modlitwie.

"Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..."

Galeria zdjęć z pogrzebu o. Leoncjusza

Ś.P. o. Leoncjusz Mieczysław Cyronik
o. Leoncjusz

Szopki przy naszym kościele

   Serdecznie zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tegorocznych (ruchomej i "żywej") szopek, jakie zostały wykonane przy naszym bernardyńskim kościele.


Szopka "żywa"

Szopka ruchoma

Orszak Trzech Króli

   We wtorek, 6 stycznia w uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszym mieście odbył się orszak Trzech Króli. Uroczystości rozpoczęły się przy parafii Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie została odegrana scena u Heroda. Następnie orszak przemaszerował ul. Słowackiego do szopki na dziedzińcu naszego klasztoru, gdzie Mędrcy oddali pokłon Boskiemu Dzieciątku i złożyli swe dary.
Po uroczystościach była niespodzianka, którą była gorąca grochówka. Wszyscy, którzy chcieli mogli się częstować do syta rozgrzewającą zupą.

Galeria zdjęć z orszaku Trzech Króli

Zakończenie oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP

   Dnia 8 grudnia odbyło się uroczyste zakończenie oktwaty Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele był to również dzień zakończenia rekolekcji adwentowych. Uroczystej Mszy św. o godz. 19:00 przewodniczył i Słowo Boże wygłosił ks.bp Ireneusz Pękalski. Na zakończenie Liturgii odbyła się procesja eucharystyczna po, której wszystkim zebranym zostało udzielone błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po uroczystościach duchowieństwo naszego dekanatu udało się na spotkanie opłatkowe wraz z ks. bp Ireneuszem.

Galeria zdjęć z zakończenia oktawy Niepokalanego Poczęcia NMP

Uroczystość św. Huberta

   W niedziele, 16 listopada, o godz. 13:00 została odprawiona uroczysta Msza św. z udziałem myśliwych, z racji dnia ich patrona św. Huberta. Uroczystej Mszy św. oraz Słowo Boże wygłosił ks. Marek Izydroczyk, kapelan myśliwych. Mszę św. koncelebrowali również ks. Antoni oraz o. Tyberiusz. W Liturgi wzięli udział licznie zgromadzeni myśliwi, wraz z 9 pocztami sztandarowymi, ich rodziny oraz wierni.


Galeria zdjęć z uroczystości św. Huberta

11 Listopada - Dzień Niepodległości

   W dniu odzyskania przez Polskę Niepodległości, o godz. 10:00 w naszym kościele, została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny, pod przewodnictwem ks. bp. Adama Lepy, który także wygłosił okolicznościowe Słowo Boże. W uroczystościach wzięli udział księża z naszego dekanatu oraz pastor kościoła ewangelicko - augsburskiego, a także władze samorządowe, kombatanci, żołnierzeWP, straż pożarna, policja, straż miejska, harcerze, przedstawiciele szkół, orkiestra oraz licznie zgromadzeni wierni. Po Mszy św. wszyscy procesyjnie udali się pod pomnik Nieznanego Żołnierza, gdzie zostały złożone kwiaty, przez poszczególne grupy.

Galeria zdjęć z uroczystości Dnia Niepodległości

Uroczystość św. Katarzyny

   W niedziele, 9 listopada, o godz. 10:00 została odprawiona uroczysta Msza św. w następujących intencjach: w intencji kolejarzy, za zmarłych kolejarzy oraz za tych, którzy zginęli w wypadkach i katastrofach kolejowych, z okazji dnia ich patronki - św. Katarzyny. Liturgii przewodniczył i słowo Boże wygłosił, gwardian klasztoru, o. Gracjan Kubica. W koncelebrze uczestniczyli również o. Juniper Ostrowski oraz o. Ambroży Wójcik. W uroczystościach wzięli udział licznie zgromadzeni kolejarze z pocztami sztandarowymi oraz ich rodziny.


Galeria zdjęć z uroczystośći św. Katarzyny

Procesja różańcowa ulicami miasta

   Również w niedziele o godz. 16:00 w naszym klasztorze rozpoczęła się uroczysta procesja różańcowa ulicami naszego miasta. W czasie fanfar został wzięty, specjalnie przygotowany przez br. Cherubina, a także Włodzimierza Popławskiego, Mirosława Kuradsińskiego i Agnieszkę Frontczak, feretron dla Matki Bożej, który na ramionach wynieśli kolejarze. Procesji przewodniczył o. Tyberiusz Mąka, w której uczestniczyli także, ks. Remigiusz Wysocki z Wierzej oraz ks. Tomasz Estkowski z Fary. Poszczególne rozważania odczytane zostały przez członków Forum Ruchów Katolickich w Piotrkowie Tryb. Procesja zakończyła się przed kościołem Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie wierni uczestniczący w nabożeństwie otrzymali uroczyste błogosławieństwo.
Za organizację procesji składamy serdeczne Bóg zapłać p. Jackowi Tworkowskiemu.

Galeria zdjęć z procesji różańcowej

Msza w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszko

   W niedziele, 19 października, o godz. 10:00 odbyła się uroczysta Msza św. w intencji kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszko. Mszy św. przewodniczył o. Juniper Ostrowski, a okolicznościowe Słowo Boże wygłosił ks. Remigiusz Wysocki. W koncelebrze uczestniczył także o. Ambroży Wójcik. Msza św. została zamówiona przez zarząd regionu NSZZ "Solidarność" w Piotrkowie Trybunalskim. Po Mszy św. kapłani wraz z wiernymi udali się pod pomnik bł. Jerzego Popiełuszko, znajdujący się przy naszym klasztorze, gdzie zostały złożone kwiaty.

Galeria zdjęć z uroczystości

Uroczystość św. Franciszka z Asyżu

   W sobotę, 4 października, jak co roku obchodziliśmy uroczystość św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji o godz. 17:00, na dziedzińcu klastornym, zostało odprawione nabożeństwo dla właścicieli zwierząt wraz z ich pupilami. Nabożeństwo poprowadził o. Juniper Ostrowski, który wygłosił także Słowo Boże. Po nabożeństwie odbyło się poświęcenie zwierząt, a także zbiórka ofiar. Za zebrane pieniądze zostały zakupione karmy dla zwierząt, które zostały przekazane do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim.

Wieczorem o godz. 19:00 została odprawiona uroczysta Msza św. odpustowa pod przewodnictwem oo. Jezuitów. Mszy św. przewodniczył o. Piotr Sasin, natomiast okolicznościowe Słowo Boże wygłosił o. Mieczysław Jóżwiak, superior klasztoru oo. Jezuitów. Po Mszy św. cała wspólnota klasztoru, wraz z zaproszonymi księżmi udała się przed ołtarz św. Franciszka, gdzie odbyło się uroczyste nabożeństwo błogosławionej śmierci św. o. Franciszka, zwane tradycyjnie Transitus. Tej uroczystości przewodniczył o. Gracjan Kubica, gwardian klasztoru. Po błogosławieństwie do ucałowania został podany relikwiarz św. Franciszka z Asyżu.


Galeria zdjęć z uroczystości św. Franciszka z Asyżu

Koncert patriotyczny

   Dnia 1.09.2014r. w kościele oo. Bernardynów odbył się koncert poświęcony rocznicy wybuchu II Wojny Światowej, w wykonaniu choru klasztornego p.w. Św. Cecylii. O godz. 18:30 zostały odśpiewane pieśni patriotyczne w wykonaniu naszego chóru.

Galeria zdjęć z koncertu

Zaśnięcie i Wniebowzięcie NMP

   W czwartek, 14 sierpnia, w naszym bernardyńskim kościele odbyła się uroczystość Zaśnięcia NMP. Mszy św. o godz. 19:00 przewodniczył i okolicznościowe Słowo Boże wygłosił gwardian klasztoru o. Gracjan Kubica. Po Mszy św. przy figurze Matki Bożej został odmówiony dziesiątek różańca, a następnie wraz ze śpiewem litanii loretańskiej wyruszyła procesja z figurą Matki Bożej Zaśniętej. Po procesji i zasłonięciu Cudownego Wizerunku Matki Bożej Piotrkowskiej, wierni oddawali cześć przy figurze Matki Bożej Zaśniętej.
Natomiast 15 sierpnia obchodziliśmy uroczystość Wniebowzięcia NMP. Z tej okazji Mszy św. o godz. 11:30 przewodniczył przełożony klasztoru o. Gracjan Kubica, a okolicznościowe Słowo Boże w tym dniu wygłosił o. Tyberiusz Mąka. Po Mszy św. wyruszyła uroczysta procesja, podczas której odśpiewana została litania loretańska.

Galeria zdjęć z uroczystości Zaśnięcia i Wniebowzięcia NMP

Nowa wspólnota klasztorna

   W naszym piotrkowskim klasztorze nastąpiły zmiany we wspólnocie klasztoru. Z naszego klasztoru zostali przeniesieni na inne placówki: o. Dawid Postawa, o. Sławomir Zaporowski, o. Henryk Hajzler, o. Jan Zalas, o. Emanuel Nowak oraz br. Mateusz Miklos. Natomiast do naszego piotrkowskiego klasztoru przybyło czterech nowcyh Braci: o. Gracjan Kubica, który będzie pełnił obowiązki gwardiana klasztoru oraz dyrektora Oratorium św. Antoniego, o. Juniper Ostrowski, który będzie pełnił obowiązki wikarego klasztoru, o. Tyberiusz Mąka, który będzie pełnił obowiązki kapelana szpitala, a także br. Cherubin Pniewski, który będzie pełnił obowiązki zakrystiana i ekonoma klasztoru. Wszystkim Braciom tym którzy odeszli na inne placówki oraz tym którzy podejmują pracę w naszym piotrkowskim klasztorze życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Matki Przenajświętszej Pani Piotrkowskiej.


ARCHIWUM   1   2  3