Ferie 2017

Galeria zdjęć z ferii

Mikołaj 2016

mikolaj 

Wszystkich Świętych w Oratorium 

            W uroczystość Wszystkich Świętych dzieci i młodzież z naszego oratorium wraz z wychowawcami udała się na nasze piotrkowskie cmentarze, by tam zapalić znicz i  pomodlić się z tych, którzy już odeszli do Domu Naszego Ojca. Nawiedzili oni grobowiec Ojców i Braci Bernardynów, którzy pracowali w tutejszym kościele i klasztorze, cmentarz wojskowy, a także grób Pani Marii, która jeszcze nie dawno pomagała w naszym oratorium, a teraz orenduje za nami w niebie.

Galeria zdjęć z nawiedzenia cmentarzy

Nagroda Prezydenta Miasta

            W dniach 25-26 maja 2009 r. odbywał się w Miejskim Ośrodku Kultury Festiwal Rodzinny „Piękny dzień Mamy…”. Organizatorem Festiwalu byli: Stowarzyszenie „Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci”, Miejski Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. W ramach Festiwalu został zorganizowany konkurs, który polegał na przygotowaniu montażu słowno-muzycznego poświęconego tematyce rodzinnej. Nagrodę Główną ufundowaną przez Prezydenta Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztofa Chojniaka otrzymała nasza świetlica Oratorium św. Antoniego. Nagrodę przyznano za duże postępy w interpretacji utworów, dobrze dobrane teksty oraz duży wkład pracy własnej. Nagrodzeni wystąpili podczas wręczania nagród w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury 1 czerwca.


Festiwal na podwórzu klasztornym

            W poniedziałek 15 czerwca na dziedzińcu klasztornym odbył się przepiękny festyn dla dzieci. Wzięły w nim udział dzieci ze wszystkich świetlic środowiskowych Piotrkowa Trybunalskiego oraz młodzież z Pogotowia Opiekuńczego. Głównym organizatorem był Urząd naszego Miasta, a współorganizatorem nasz klasztor. Przygotowano kiełbaski z rożna, dużo owoców oraz napojów. Nie zabrakło też nagród rzeczowych, gdyż dzieci występowały na scenie, prezentując różne piosenki. Całość kończyła dyskoteka. Dopisała także pogoda, gdyż słońca nie brakowało. Dzieci wracały do domów zadowolone i szczęśliwe.


Nawiedzenie Matki Bożej Częstochowskiej

            15 i 16 września trwało w naszym klasztorze przyjęcie kopii Cudownego Obrazu Matki Bożej z Jasnej Góry. Cieszy fakt, że dzieci z Oratorium towarzyszyły procesji przyjęcia i odprowadzenia Wizerunku Pani Jasnogórskiej. Ich uczestnictwo we wspólnej modlitwie jest przede wszystkim wyrazem zawierzenia całej wspólnoty świetlicy Oratorium pod opiekę Tej, która jest Matką całego Narodu Polskiego.