Przeżywamy 12. Niedzielę zwykłą; rozpoczęliśmy wakacje, czas radosnego odpoczynku, wyjazdów i odwiedzin. Wszystkim przypominamy o obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii, ci którzy – z różnych powodów – nie mogą być na Mszy Świętej w niedzielę mogą uczestniczyć w sobotniej Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1900, która w sanktuarium piotrkowskim jest już Mszą Świętą niedzielną.
Nabożeństwa ku czci Serca Pana Jezusa, odprawiamy w czerwcu o godz. 1830; w piątek, na zakończenie nabożeństw, weźmiemy udział w procesji eucharystycznej.
W czwartek obchodzić będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, porządek Mszy Świętych jak w dni powszednie.
W sobotę o godz. 1730 rozpoczniemy pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zakończone o godz. 1900 Mszą Świętą w intencji Wspólnoty Zawierzonych Maryi.
Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 1000.
W naszym sanktuarium, w okresie wakacyjnym (od 1 lipca do 30 września) – w dni powszednie – nie będzie Mszy Świętej o godz. 700; ze spowiedzi można skorzystać na początku każdej Mszy Świętej; natomiast od poniedziałku do soboty, trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu, która kończy się wspólnym różańcem.
Rozpoczęły się prace przy figurze św. Antoniego z Dzieciątkiem, umieszczonej na kolumnie przed klasztorem od ul. Narutowicza – całość renowacji i konserwacji wynosi ok. 300 tys. złotych, dlatego podzieliliśmy prace na poszczególne etapy: w najbliższym czasie zostaną przeprowadzone badania konserwatorskie polegające na wykonaniu stratygrafii, pobranie odpowiednich próbek, badania chemiczne oraz kwerenda historyczna i inwentaryzacja pomiarowa; następnie zostanie przygotowany program konserwatorski, dokumentacja fotograficzna i ekspertyza inspektora budowlanego, by móc przejść do kolejnych etapów prac przy barokowej figurze umieszczonej na kolumnie. W ostatnim czasie – po zamontowaniu rusztowania – okazało się, że stan figury i kolumny jest tragiczny, wymaga natychmiastowej renowacji i konserwacji dlatego zwracamy się do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tego kosztownego przedsięwzięcia. Koszt pierwszego etapu prac wynosi 37.377 złotych i 60 groszy. Remont można wspomóc przekazując ofiary na konto klasztorne z dopiskiem „Antoni” albo składając ofiary w zakrystii lub anonimowo do skarbony w przedsionku kościoła. Zachęcamy do zapoznania się z wykonywanymi pracami na oficjalnym profilu klasztoru umieszczonym na stronie Facebooka. Przy okazji chcemy poinformować, że wszystkie prace wykonywane są zgodnie z pozwoleniami Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i pod nadzorem osób mających odpowiednie uprawnienia renowacyjno-konserwatorskie.