Skip to main content

Dziś przeżywamy 15. niedzielę zwykłą; wszystkim pielgrzymującym do sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej przypominamy, że nawiedzając nasz kościół i spełniając odpowiednie warunki możemy każdego dnia Roku Jubileuszowego uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek – wspomnienie św. Kamila, jest również dzień imienin o. Kamila Dziedzica OFM, z tej racji podczas wieczornej Eucharystii modlić się będziemy w jego intencji i złożymy życzenia Solenizantowi; we wtorek – święto Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła; w środę – wspomnienie NMP z Góry Karmel; w piątek święto Św. Szymona z Lipnicy, naszego współbrata w Zakonie.

W czwartek, podczas wieczornej Eucharystii, modlić się będziemy za zmarłych Braci, Siostry, Rodziców, Krewnych i Dobrodziejów Zakonu oraz członków Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; w piątek o godz. 1500 razem z Małymi Rycerzami Miłosiernego Serca Jezusa w intencji: o nawrócenie grzeszników; za tydzień, w niedzielę, o godz. 1700 – w intencji wdów i wdowców.

Już dzisiaj zapraszamy do wspólnego obchodu 5. Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który przeżywać będziemy w naszym sanktuarium w niedzielę, 27 lipca, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1130.

Dziękujemy za wszystkie ofiary, które w ostatnim czasie zostały przekazane na potrzeby naszego kościoła i klasztoru, w intencji wszystkich dobrodziejów modlimy się w czasie niedzielnej Eucharystii sprawowanej o godz. 1130.