Skip to main content

Dziś przeżywamy 16. niedzielę zwykłą; wszystkim pielgrzymującym do sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej przypominamy, że nawiedzając nasz kościół i spełniając odpowiednie warunki możemy każdego dnia Roku Jubileuszowego uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: we wtorek – święto Św. Marii Magdaleny; w środę – święto Św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy; w piątek święto św. Jakuba, Apostoła; a w sobotę – wspomnienie Świętych Joachima i Anny, rodziców Najśw. Maryi Panny.

W piątek obchodzić będziemy także wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, z tej racji po Mszach sprawowanych o godz. 830 i 1900 (na podwórzu klasztornym – wjazd od ul. Słowackiego) błogosławić będziemy kierowców i ich pojazdy mechaniczne.

Zapraszamy do wspólnego obchodu 5. Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych, który przeżywać będziemy w naszym sanktuarium za tydzień, w niedzielę, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1130; natomiast o godz. 1700 modlić się będziemy w intencji wspólnoty Zawierzonych Maryi.