1. W Kościele przeżywamy Rok Świętego Franciszka z Asyżu. W naszym Sanktuarium możemy codziennie zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
2. Zapraszamy do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem w kaplicy adoracji od poniedziałku do soboty. O godz. 1830 gromadzimy się tam na wspólnej modlitwie różańcowej, która przygotowuje nas do Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1900.
3. W tym tygodniu w liturgii Kościoła celebrujemy m.in.:
– w poniedziałek, święto św. Bartłomieja, Apostoła,
– we wtorek wspomnienie św. Ludwika IX, króla, Patrona Franciszkańskiego Zakonu Świeckich,
– w środę, 26 sierpnia uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej,
– w czwartek wspomnienie św. Moniki,
– w piątek wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
4. Kończy się czas wakacyjnego odpoczynku, a rozpoczynają się przygotowania do nowego roku szkolnego. Dzieciom i młodzieży, rodzicom, nauczycielom
i katechetom życzymy, aby ostatnie dni wakacji były czasem spokojnego nabierania sił, dobrego przygotowania oraz pełnego nadziei wejścia w nowe obowiązki.
5. Na rozpoczynający się nowy tydzień życzymy wszystkim Solenizantkom, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia Bożego błogosławieństwa i pokoju serca,
a wszystkim tutaj obecnym wielu łask i opieki Matki Bożej w codziennych obowiązkach i odpoczynku.



