Skip to main content

Przeżywamy 31. Niedzielę zwykłą – z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy Świętej adorować będziemy Najświętszy Sakrament.

Na ołtarzach bocznych umieszczone są karty na wypominki, czytelnie wypełnione i ofiary możemy jeszcze składamy w zakrystii. W naszym sanktuarium za zmarłych modlimy się w miesiącu listopadzie odczytując od godz. 1830 imiona i nazwiska zmarłych, a także w intencji wszystkich zmarłych wypominanych sprawowana jest Msza Święta na sposób gregoriański.

W piątek, 3 listopada, dzień swoich imienin obchodził o. Hubert, z tej racji w poniedziałek, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1900, modlić się będziemy w jego intencji oraz złożymy mu życzenia imieninowe.

W sobotę, podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1900 modlić się będziemy w intencji Rodziny Radia Maryja, natomiast za tydzień, w niedzielę, o godz. 830 – w intencji Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

Dnia, 11 listopada, obchodzić będziemy Narodowe Święto Niepodległości, w naszym sanktuarium porządek Mszy Świętych będzie jak w dni powszednie. Tradycyjnie w tym dniu modlić się będziemy w int. naszej Ojczyzny: o godz. 1600, uroczystej Mszy Świętej przewodniczyć będzie ks. Kardynał Grzegorz Ryś, metropolita łódzki; następnie odbędą się uroczystości przy pomniku Nieznanego Żołnierza (na pl. Kościuszki) oraz będzie przemarsz ulicami naszego miasta. Dzień wcześniej, w piątek o godz. 1800, w Mediatece 800-lecia, odbędzie się patriotyczne śpiewanie.

Za tydzień, w niedzielę, podczas Mszy Świętej o godz. 1300, modlić się będziemy w int. Myśliwych (z racji obchodzonego w piątek wspomnienia św. Huberta), po Mszy Świętej odbędzie się także Koncert patriotyczno-myśliwski zorganizowany przez myśliwych okręgu piotrkowskiego.

W zakrystii do nabycia są kalendarze misyjne na 2024 rok, dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na misje, które prowadzą nasi współbracia.W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Aleksander Frajkowski (brat o. Huberta) polecajmy jego dusze Miłosierdziu Bożemu: Wieczne odpoczywanie…