Skip to main content

W miesiącu listopadzie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych podczas nabożeństwa wypominkowego odprawianego o godz. 1830, następnie za wszystkich zmarłych polecanych naszej modlitwie sprawowana jest Msza Święta na sposób gregoriański. Na ołtarzach bocznych umieszczone są karty na wypominki, które można jeszcze zabierać do domu, czytelnie wypełnione oraz ofiary składamy w zakrystii. Przypominamy także, że przy kaplicy wieczystej adoracji umieszczona jest skarbonka na Msze Święte za dusze w czyśćcu cierpiące, które systematycznie odprawiane są w naszym kościele. 

W środę, 15 listopada, z racji wspomnienia św. Dydaka, patrona braci zakonnych, podczas wieczornej Mszy Świętej, modlić się będziemy w intencji Brata Zacheusza dziękując za jego pracę i poświęcenie dla tego sanktuarium i klasztoru.

W piątek podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1500 modlić się będziemy razem z Małymi Rycerzami Miłosiernego Serca Jezusa w intencji: o nawrócenie grzeszników; natomiast za tydzień, w niedzielę, o godz. 1700 modlić się będziemy w intencji wdów i wdowców.

Tradycyjnie – 7 grudnia – organizowana jest przez nasz klasztor pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej w kaplicy cudownego obrazu Jasnogórskiej Pani oraz weźmiemy udział w apelu maryjnym, który poprowadzi o. Micheasz, gwardian klasztoru piotrkowskiego. Zapraszamy wszystkie grupy apostolskie gromadzące się przy naszym sanktuarium oraz wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania, aby razem przeżyć adwentowy dzień skupienia i rozpocząć Jubileusz 400 lat pobytu Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim.

W zakrystii do nabycia są kalendarze misyjne na 2024 rok, dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na misje, które prowadzą nasi współbracia.