Skip to main content

W miesiącu listopadzie zapraszamy do wspólnej modlitwy za naszych zmarłych podczas nabożeństwa wypominkowego odprawianego o godz. 1830, następnie za wszystkich zmarłych polecanych naszej modlitwie sprawowana jest Msza Święta na sposób gregoriański. Na ołtarzach bocznych umieszczone są karty na wypominki, które można jeszcze zabierać do domu, czytelnie wypełnione oraz ofiary składamy w zakrystii. Przypominamy także, że przy kaplicy wieczystej adoracji umieszczona jest skarbonka na Msze Święte za dusze w czyśćcu cierpiące, które systematycznie odprawiane są w naszym kościele. 

Wszystkim nawiedzającym sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej przypominamy, że w dni powszednie od godz. 630 do 1830 trwa całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu zakończona wspólnym różańcem w kaplicy wieczystej adoracji, natomiast ze spowiedzi można skorzystać na początku każdej Mszy Świętej. 

W środę obchodzić będziemy wspomnienie św. Cecylii, z tej racji dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje umiejętności włączają się piękne przeżywanie liturgii w naszym sanktuarium.

Za tydzień, w niedzielę, uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata zakończymy rok kościelny, w tym dniu podczas Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1300 modlić się będziemy w intencji naszej Orkiestry, wspominając 20 rocznicę reaktywacji Orkiestry przy naszym klasztorze. 

Tradycyjnie – 7 grudnia – organizowana jest przez nasz klasztor pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej w kaplicy cudownego obrazu Jasnogórskiej Pani oraz weźmiemy udział w apelu maryjnym, który poprowadzi o. Micheasz, gwardian klasztoru piotrkowskiego. Zapraszamy wszystkie grupy apostolskie gromadzące się przy naszym sanktuarium oraz wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania, aby razem przeżyć adwentowy dzień skupienia i rozpocząć Jubileusz 400 lat pobytu Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim – zapisy w zakrystii.

Także w zakrystii do nabycia są kalendarze misyjne na 2024 rok, dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na misje, które prowadzą nasi współbracia; są już także opłatki na wigilijny stół; składając przy tej okazji ofiarę wspierać będziemy nasz klasztor oraz Siostry Bernardynki w Łowiczu, który przygotowały dla nas opłatki.