Skip to main content

Dzisiejszą uroczystością Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, kończymy rok liturgiczny, z tej racji po Mszy Świętej sprawowanej o godz. 1130 odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu z dziękczynnym Te Deum. Za tydzień rozpoczniemy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana, już dziś zapraszamy na tradycyjne roraty, które odprawiać będziemy w dni powszednie Adwentu o godz. 555.

Trwamy w listopadowej modlitwie za naszych zmarłych, nabożeństwo wypominkowe odprawiamy o godz. 1830, a następnie za wszystkich zmarłych polecanych naszej modlitwie sprawowana jest Msza Święta na sposób gregoriański. 

W minioną środę obchodziliśmy wspomnienie św. Cecylii, natomiast w sobotę – wspomnienie św. Katarzyny, przy okazji wspomnień dziękujemy Kolejarzom oraz Orkiestrze i p. Organiście za zaangażowanie, podejmowane prace i wszelką życzliwość względem klasztoru.

W tym tygodniu, w liturgii Kościoła, przeżywać będziemy:

  • poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera;
  • wtorek – wspomnienie św. Jakuba z Marchii, prezbitera;
  • środa – święto wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego; w tym dniu rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, którą odmawiać będziemy po wieczornej Eucharystii;
  • czwartek – święto Św. Andrzeja, Apostoła;
  • w pierwszy piątek miesiąca pamiętajmy o spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  • w sobotę o godz. 1730 rozpoczniemy pierwszosobotnie nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi zakończone o godz. 1900 Mszą Świętą w intencji Wspólnoty Zawierzonych Maryi. 

Za tydzień, w pierwszą niedzielę miesiąca, Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych o godz. 1000; natomiast podczas Mszy Świętej o godz. 1130złożymy życzenia imieninowe i modlić się będziemy w intencji o. Ambrożego Wójcika OFM z racji zbliżającego się wspomnienia św. Ambrożego.

Tradycyjnie – 7 grudnia – organizowana jest przez nasz klasztor pielgrzymka na Jasną Górę, gdzie uczestniczyć będziemy we Mszy Świętej w kaplicy cudownego obrazu Jasnogórskiej Pani oraz weźmiemy udział w apelu maryjnym, który poprowadzi o. Micheasz, gwardian klasztoru piotrkowskiego. Zapraszamy wszystkie grupy apostolskie gromadzące się przy naszym sanktuarium oraz wszystkich chętnych do wspólnego pielgrzymowania, aby razem przeżyć adwentowy dzień skupienia i rozpocząć Jubileusz 400 lat pobytu Bernardynów w Piotrkowie Trybunalskim – zapisy w zakrystii.

Także w zakrystii do nabycia są kalendarze misyjne na 2024 rok, dochód ze sprzedaży przeznaczony będzie na misje, które prowadzą nasi współbracia; są już także opłatki na wigilijny stół; składając przy tej okazji ofiarę wspierać będziemy nasz klasztor oraz Siostry Bernardynki w Łowiczu, który przygotowały dla nas opłatki.